• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Dizüstü PC Kullanımında 10 Püf Nokta....

forumadresim    0

 1. forumadresim  03-12-2019, 04:33 PM

  Kredi:
  #1
  Laptop Kullanımında 10 Püf Nokta

  1-) 3-6 Ayda bir mutlaka notebook fan ve soğutucuları temizletin. Temizlenmediği taktirde aşırı ısı sonucu cihaza hasar verebilir.

  2-) Devamlı şarzda kullanmayın. Hem pile hemde cihaza zarar verir. Arada bir bataryadan kullanarak bataryanın calismasini saglayin. Boylece kullanim omru uzayacaktır.

  3-) Cihazı temizlerken kesinlikle sıvı temizlik malzemeleri kullanmayın. Klavye, lcd ve devrelere zarar verir.

  4-) Notebook unuza sıvı döküldüğü zaman derhal cihazı ters çevirin lcd açık bir şekilde pili ve şarz cihazını çıkarın. Kuruduktan sonra çalışabilir ama kısa sürede geri dönüşü olmayan arızalar doğurur. Derhal deneyimli bir serviste temizliğini yaptırın.

  5-) Sıvı dökülen Laptop'u saç kurutma makinesiyle kurutmaya çalışmayın. Hem korozyonun başlamasını hızlandırırsınız hemde klavye tuşlarını eritirsiniz

  6-) Notebook unuzu çantada taşırken çantanın ön gözlerinde şarz cihazı vs. sert cisimler koymayınız. Önden aldığı bir çarpma sonucu cihaz lcd si kırılabilir.

  7-) Notebook unuzu çantada çalışır vaziyette uyku modunda bırakarak taşımayınız. Aşırı ısınma sonucu cihaz zarar görür.

  8 -) Laptopunuzu yumuşak yüzeylerde çalıştırmayınız. Yatak ,halı ,koltuk vs. cihazın hava kanallarını tıkar ve aşırı ısı sonucu cihaz zarar görür.

  9-) Şarz cihazınızı taktığınız pirizlere cok dikkat edin. Sıkı oturmaya kıvılcım atan prizler elektronik cihazlara zarar verir.

  10-) En önemli püf nokta cihazlarınız donanımı ve teknik bilgisi tam olan yerlere tamir ettirin.Deneyimsiz kişilere verildiği için geri dönüşü olmayan zararlar verilmektedir.
  TRWE_2019
  FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
  -----------------------------
  LINUXMASTER 2019
  ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
  Beğeni

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Foruma Git: